I riu turk rikthehet në banesën e rrafshuar nga tërmeti dhe nxjerr arkën me monedha ari

Oğuzhan Akkoç, i cili jeton në lagjen Yeşilyurt të Malatyas, shpëtoi me ndihmën e një luge gati një milion monedha ari nga rrënojat e shtëpive të shkatërruara në tërmetet e 6 shkurtit.

24-vjeçari, shtëpia e të cilit u shkatërrua në tërmetin e dytë të 6 shkurtit, shkoi në rrënojat e shtëpisë së tij, nga e cila nuk mundi të gjejë asgjë nga ajo që kishte pasur.

LEXO EDHE KETE

Del në qarkullim një variant i ri i COVID, ka këto simptoma

Por, megjithatë kërkoi ndihmën e një drejtuesi makinerie ndërtimi për të nxjerrë nga banesa e rrafshuar një kuti me monedha ari, që qëndronte e fshehur nën rrënoja.

Vlera e monedhave të gjetura është 1 milion lira turke, ose rreth 46.800 euro./Rahoveci.info.info/

Lajmet I riu turk rikthehet në banesën e rrafshuar nga tërmeti dhe nxjerr arkën me monedha ari >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!