Hovenieri pret ndihmëssekretarin amerikan, e quan vendimtare mbështetjen e byrosë së tij

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Sundimit të Ligjit, Todd Robinson e ka vizituar sot Kosovën.

Pas takimit me presidenten Vjosa Osmani dhe shefin e policisë, Gazmend Hoxhën, ai u takua edhe me ambasadorin amerikan në vend, Jeffrey Hovenier.

“M’u bë qejfi që mirëprita ndihmëssekretarin Todd Robinson në Kosovë”, ka shkruar Hovenieri në X.

“Partneriteti dhe Mbështetja e Byrosë për Çështjet Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Sundimit të Ligjit  janë vendimtare për avancimin e reformave të sundimit të ligjit në Kosovë”.

Lajmet Hovenieri pret ndihmëssekretarin amerikan, e quan vendimtare mbështetjen e byrosë së tij >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>