Haxhiu: Serbia dhe Albini me të njëjtin mllef kundër krerëve të UÇK-së, në veçanti ndaj Thaçit

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu, u përmes një postimi në Facebook tha se Serbia dhe Albini kanë njëjtin mllef kundër krerëve të UÇK-së, siç u shpreh ai, në veçanti ndaj Hashim Thaçit.

Përmes këtij postimi, Haxhiu e ka quajtur kryeministrin Albin Kurti, mashtrues.

“Bashkëpunuan me djallin, sponzorizuan raporte dhe dërguan dosje në Hagë kundër udhëheqësve te UÇK-së, te cilët po mbahen padrejtësisht në Hagë dhe këto manipulime nuk po i mjaftojnë Albin Kurtit për të hedh gurë mbi Thaçin kudo që i ipet mundësia”.

“Serbia dhe Albini me të njëjtin mllef kundër krerërve të UÇK-së në veçanti ndaj Hashim Thaçit projektet dhe vizionin e të cilit nuk po e arrin dot “Bini i Binqes”! Turpi mban emrin e mashtruesit Albin Kurti”, shkroi Haxhiu.

Lajmet Haxhiu: Serbia dhe Albini me të njëjtin mllef kundër krerëve të UÇK-së, në veçanti ndaj Thaçit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>