Hargreaves, ambasadori i ri i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë

Jonathan Hargreaves do të jetë ambasadori i ri i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë.

Këtë e ka kumtuar vetë Hargreaves përmes një postimi në platformën “X”.

”Një nder dhe privilegj i tillë të emërohem si ambasadori i ardhshëm i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë”, ka shkruar ai.

Ai e ka falënderuar paraardhësin e tij në këtë detyrë, Nicholas Abbott.

Mbretëria e Bashkuar e ka njohur Kosovën si shtet të pavarur dhe konsiderohet aleat i Kosovës.

Kosova dhe Mbretëria e Bashkuar bashkëpunojnë në një mori fushash.

Lajmet Hargreaves, ambasadori i ri i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>