Haradinaj: S’duhet fajësuar Kurtin për Asociacionin, ai e ka trashëguar

Ish-kryeministri dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet fajësuar kryeministrin Albin Kurti për çështjen e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Nga foltorja e Kuvendit, ai ka thënë se kjo çështje është trashëguar nga qeveritë tjera.

“Nuk besoj që duhet me zënë në faj Kurtin për asociacionin, nuk e ka bërë ky, ai e ka trashëguar. Nuk e shoh që duhet akuzuar atë sepse e kemi trashëguar”, ka deklaruar Haradinaj.

“E dyta, çka po duam ne të tjerë, po duam njohjen e ndërsjelle më Serbinë. Si e nxjerrim? Ju lutem të bëhemi të sinqertë”, ka thënë Haradinaj.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!