Haradinaj: Kurti është rrezitur me Lajçakun në Greqi

Ish-deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, tha se opozita po i kërkon kryeministrit Albin Kurti që të mos largohet nga Perëndimi si dhe të ulet urgjentisht me amerikanët.

Daut Haradinaj deklaroi në “Pressing” në T7 se kryeministri Kurti është rrezitur në Greqi me Lajçakun, ndërsa me Edi Ramën sipas tij shkon “gjak e lak”.

“Nuk mundet me kanë ma mik i mirë Greqia sesa Shqipëria, z.Kurti është rrezitë me Lajçakun në Greqi, ndërsa me kryeministrin Edi Rama, gjak e lak shkojnë. As për së afërmi nuk janë qysh duhet me kanë, edhe ne kemi pas përplasje kur ka qenë ideja për ndarjen e Kosovës dhe shkëmbimin e territoreve, por pa kompromis jemi konë”, tha ai.

“Nuk duhet me mbajt huj me kryeministrin e Shqipërisë”, tha ai.

“Sepse kur ishte Kosova në krizë, ishte kryeministri i Shqipërisë që i liroi policët e kidnapuar”, u shpreh ai.

Lajmet Haradinaj: Kurti është rrezitur me Lajçakun në Greqi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!