Haliti: Është kërkesë e Kurtit që zgjedhjet të mbahen në korrik

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, duke komentuar mundësinë e shkuarjes së vendit në zgjedhje, tha se kryeministri Albin Kurti e din tashmë që vendi do të shkojë në zgjedhje.

Madje sipas tij, kjo është edhe kërkesë e Kurtit që zgjedhjet të mbahen në gusht për shkak të ardhjes së diasporës në Kosovë.

“Kryeministri e din që ka me hy në zgjedhje këtë vit, e din. Edhe beteja si e kryeministrit të Kosovës ashtu siç ka qenë e Vuçiqit është, ai për me çliru Kosovën edhe ky për me ndryshu gjendjen me bë të fuqishme me fjalë. Dhe me i marrë votat kjo është, duket edhe kështë. Eshtë kërkesa e tij që me i bë zgjedhjet në korrik kur është diaspora këtu, por unë me sa di…”, tha Haliti në Tëvë1.

Por se i pyetur se a ka informacione se kryeministri Kurti ka kërkuar një gjë të tillë, Haliti tha “ata se thojnë po ne që marrim vesh në ato lojërat politike dhe në lojërat elektorale, sepse edhe ato janë një farë strategjie që duhet me ndërtu për me i fitu zgjedhjet”.

Lajmet Haliti: Është kërkesë e Kurtit që zgjedhjet të mbahen në korrik >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>