Hajnat në Ferizaj vjedhin para dhe stoli të arit në vlerë mbi 40 mijë euro

Hajnat kanë hyrë në një shtëpi e cila gjendet në magjistralen Ferizaj-Shkup dhe nga aty kanë arritur të vjedhin para dhe stoli të arit në vlerë mbi 40 mijë euro.

Ngjarja ka ndodhur të dielën pak para mesnatës. Kështu bëri të ditur zëdhënësi i policisë për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli.

Veseli tha se po ashtu janë vjedhur edhe dy armë.

“Nga informatat e para është mësuar se rreth orës 17:00, pronari i shtëpisë A.P ( M/) 38 vjeçar së bashku me anètarët tjerë të familjes kishin dalë nga shtëpia dhe me tu kthyer rreth orës 23:00 kanë vërejtur se persona të panjohur kanë depërtuar me forcë nga dritarja e shtëpisë dhe nga aty, sipas viktimës kanë vjedhur: 38 mijë euro para kesh, stoli ari në vlerë 3 mijë euro , një pistoletë dhe një pushkë gjuetie, për të cilat posedon leje”, tha ai. /Klan Kosova

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!