Hajdari: Ligjet e reja do t`i eliminojnë barrierat për investitorët

Ministrja Hajdari: Ligjet e reja do t`i eliminojnë barrierat për investitorët.

10 ligje dhe 25 udhëzime administrative janë hartuar nga Ministria e Industrisë brenda vitit 2022, prej të cilave disa janë miratuar dhe disa janë në proces.

E para e kësaj ministrie, Rozeta Hajdari në një intervistë për emisionin Ekonomiks, ka folur për të gjitha zhvillimet dhe masat që i kanë marrë ndaj krizave ekonomike të cilat kanë reflektuar në vend pas luftës në Ukrainë.

Ligjet e reja, si ai për investimet e qëndrueshme dhe ai për zonat industriale, sipas saj, do t’i eliminojnë barrierat për investitorët dhe do të rrisin investimet në vend.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!