Grurë, fasule, e patate – Peci me detaje se sa euro për hektar do të marrin bujqit sivjet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, në një konferencë për media ka bërë të ditur planin e ministrisë së tij për mbështetjen e produkteve bujqësore me subvencione gjatë vitit 2023. Ministri Peci ka treguar se për ata që mbjellin grurë do të jepen subvencione 474 euro për hektar, për misër 329 euro për misër, 654 euro për patate dhe 654 euro për fasulen. Ai tutje ka treguar se edhe për kulturat…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!