Gruaja thyen rekordin Guinnes,balancon 30 shpata në trupin e saj në vetëm një minutë

Një grua nga Minesota theu një rekord botëror Guinness duke balancuar 30 shpata në trupin e saj në një minutë.

Erin Hunter, nga Edina, tha se ajo filloi të mësonte të balanconte shpatat në vitin 2004, kur filloi të ndiqte klasat e kërcimit në Lindjen e Mesme, dhe me kalimin e viteve ajo punoi aftësinë e balancimit të një ose dy shpatave në trupin e saj në rutin e saj të kërcimit të barkut.

Hunter u shpreh se pavarësisht përpjekjes së saj rekord duke eliminuar sfidën e kërcimit në të njëjtën kohë, ajo solli vështirësitë e veta.

“Balancimi i 30 shpatave ishte më i vështirë sesa mendova fillimisht,” tha ajo për Guinness World Records. “Disa muskuj duhet të qëndrojnë të relaksuar në mënyrë që të mos përplasen me shpatat dhe të rrisin gjasat e tyre për të rrëshqitur.”

Hunter stërvitej për 15 deri në 30 minuta në seancë disa herë në javë për të përmirësuar teknikën e saj.  Ajo përfundimisht ishte në gjendje të balanconte 30 shpata në një minutë të caktuar, duke fituar titullin e Rekordeve Botërore Guinness.

“Ishte një ndjenjë e jashtëzakonshme! Unë performoj në shoqërinë e mbajtësve të tjerë rekord dhe doja t’i bashkohesha klubit, si të thuash,” tha Hunter. “Është ende pak surreale të dish se kam thyer një titull të rekordeve botërore Guinness”./abcnews.al

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>