Gruaja nga Teksasi shpenzon 55 orë duke bërë ëmbëlsira për të hyrë në Rekordet Guinnes

Një grua nga Teksasi mund të ketë hyrë në Librin e Rekordeve Botërore Guinness duke shpenzuar 55 orë duke bërë ëmbëlsira të shijshme.

Mitchell Handley, e cila u zhvendos nga Nigeria në Mansfield në vitin 2015, kaloi 55 orë duke krijuar produkte të ndryshme pjekjeje në kuzhinën e saj në një përpjekje për të marrë rekordin për maratonën më të gjatë të pjekjes nga një individ.

Handley filloi të gatuante më 28 dhjetor dhe përfundoi përpjekjen e saj 55 orë më vonë.

Rekordin aktual e mban Alan Fisher, një kuzhinier irlandez i cili piqte për 47 orë, 21 minuta dhe 21 sekonda në restorantin e tij në Japoni në shtator të vitit të kaluar.

Dëshmitë nga përpjekja e Handley tani duhet të shqyrtohen nga zyrtarët e GWR./abcnews.al

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>