Gruaja 54-vjeçare në klasën e 8-të, ndërron tre autobusë nga Ferizaji për të shkuar në shkollë

54-vjeçarja në klasën e 8 – ndërron tre autobusë nga Ferizaji për të shkuar në mësim.

Ndërprerja e shkollimit mund të ndodhë për dhjetëra arsye. Shkaku i kësaj, në shkollën “Emin Duraku” në kryeqytet organizohet mësim intensiv për ata që e kanë ndërprerë mësimin.

Megjithatë, kjo nuk duket të jetë problem për Xhevrije Sejdiun, nga Fshati i Vjetër i Ferizajt.

Ajo ndërron tre autobusë, për të arritur në mësim. Në një deklarim dhënë Tëvë1, Sejdiu shpalosi momentet e para të fillimit të mësimit.

Tutje, 54-vjeçarja e pranoi faktin se fillimisht ishte e stresuar, por me të parë, tani e përcjell shkollin, për t’ia arritur qëllimit.

“Kam dëgjuar për shkollën, sepse e kam pasur atje një grua dhe ajo më ka thënë që shko se ishin arsimtarët shumë të mirë. Një herë, në fillim është kanë stres, qysh po më pranojnë shokët e shoqet, por e kam pa që është shumë mirë dhe jam shumë e kënaqur”, ka thënë veç tjerash ajo për televizionin respektiv.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!