Gripi po bënë kërdinë në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gripi ka kaluar pragun epidemik.

Gjatë kësaj periudhe janë raportuar 5 mijë e 731 raste ILI (sëmundje të ngjashme me gripin), 311 raste të infeksionit respirator akut dhe 13 raste me infeksion të rëndë respirator akut.

Lajmet Gripi po bënë kërdinë në Kosovë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>