Granit Xhaka nominohet për lojtarin e vitit në Zvicër

Futbollisti kosovar, i cili po shkëlqen këtë sezon me Bayer Leverkusenin, është nominuar për çmimin Lojtari zvicran i Vitit për vitin 2023.

SFV (Federata Zvicerane e Futbollit) dhe SFL (Liga Zviceriane e Futbollit) do të shpallin çmimet e tyre vjetore për vitin 2023 të hënën, më 15 janar.

Granit Xhaka është edhe kapiten i kombëtares zvicrane, i cili i ka dhënë kontribut të çmuar në kualifikimin për në Euro 2024.

Xhaka ishte shpallur Lojtari i Vitit edhe në vitin 2017 dhe 2022.

Lajmet Granit Xhaka nominohet për lojtarin e vitit në Zvicër >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>