Granit Xhaka arrin një rekord të ri me Leverkuzen

Bajer Leverkuzen ka marr një fitore të madhe ndaj Volfsburg me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 25-të të Bundesligas.

Golat për aspirinat në këtë përballe i shënuan Natan Tella dhe Florian Virtz, ndërsa Granit Xhaka kishte paraqitje të jashtëzakonshme.

Mesfushori kryesor i ekipit luajti gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa kishte 174 prekje të topit.

Sa i përket pasimeve ai ishte i jashtëzakonshëm pasi nga 165 ai kompletoi 161 sosh, një numër shumë i madh që rrallë arrihet në futbollin modern.

Madje 87 nga 89 i kishte në fushën e kundërshtarit, rekord që nuk e ka arritur asnjë lojtarë asnjëherë nga sezoni 2015/16.

Xhaka kishte po ashtu dy gjuajtje në kuadrat dhe dy spastrime nga zona, ndërsa shtoi edhe tri pasime kyçe për bashkëlojtarët.

Bajer Leverkuzen mori fitoren e 21-të në Bundesligë, ndërsa ka 67 pikë, ose 10 më shumë se sa Bajern Munihu në vendin e dytë.

Lajmet Granit Xhaka arrin një rekord të ri me Leverkuzen >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>