Granatimet e Ukrainës dëmtojnë dy termocentrale në Donetsk

Dy termocentrale janë dëmtuar nga bombardimet ukrainase në pjesët e kontrolluara nga Rusia të rajonit të Donetsk të vendit, thanë zyrtarët e instaluar nga Moska të dielën, raporton Reuters.

Informacioni paraprak tregoi për lëndime në bombardimet në Zuhres dhe Novyi Svit, thanë zyrtarët në kanalin e tyre të monitorimit Telegram.

LEXO EDHE KETE

Kush është Ovido Guzman, djali i famëkeqit “El Chapo”, pse e quajnë “El Raton”

Ukraina pothuajse kurrë nuk e merr publikisht përgjegjësinë për sulmet brenda Rusisë ose në territorin e kontrolluar nga Rusia në Ukrainë./Rahoveci.info.info/

Lajmet Granatimet e Ukrainës dëmtojnë dy termocentrale në Donetsk >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!