Gjuajtje me armë si nëpër filma: 1 i vrarë, i plagosur dhe 5 të arrestuar në natën e Krishtlindjeve në Minesota (SHBA)

Pesë adoleshentë u arrestuan dhe ata
akuzoheb për vrasje të shkallës së dytë në lidhje me të shtënat fatale të fundjavës së Krishtlindjeve ne Qendren Teegtare  Mall of America të Minesotës.
 Zyrtarët e SWAT arrestuan dy 18-vjeçarë dhe tre djem 17-vjeçarë në një shtëpi pranë St. Louis Park në orën 8:40 të mëngjesit të së shtunës, rreth 12 orë pasi një 19-vjeçar u qëllua për vdekje thw shefi i policisë së Bloomington, Booker Hodges, ne një konferencë për shtyp.
Hodges nuk tha nëse u gjet ndonjë armë. Mjeku do të zbulojë identitetin e viktimës në ditët në vijim.
Shefi i policise kerkoi ndihmen e popullates që ndihmojnë policine per gjetjen e të arratisurit te gjashte qe edhe ai te perfundoje në pranga raporton The New York Post percjelle Rahoveci.info.

Lajmet Gjuajtje me armë si nëpër filma: 1 i vrarë, i plagosur dhe 5 të arrestuar në natën e Krishtlindjeve në Minesota (SHBA) >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!