Gjilani – Prishtina, nuk ka fitues

Njëra nga kryendeshjet e javës së 24-t, të Albi Mall Superligëa së Kosovës, ajo ndërmjet Gjilanit e Prishtinës, ka përfunduar me barazimin 0:0.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë nga të dyja skuadrat, të cilat patën rastet e veta, por që nuk arritën të shënojnë dhe skuadrat në pushim shkuan me rezultat “të bardhë”.

Pjesa e dytë u karakterizua me më shumë raste nga të dyja ekipet, me mysafirët për një nuancë më të mirë, por edhe kësaj radhe nuk pati gola dhe ndeshja u mbyll me rezultat 0-0.

Pas tri fitoreve radhazi, Gjilani është ndalur me barazim nga Prishtina, e cila mori barazimin e dytë me radhë.

Pas këtij barazimi, Gjilani mbetet në pozitën e tretë me 39 pikë, ndërsa Prishtina e katërta me 32 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Prishtina e pret Malishevën, ndërsa Gjilani luan si mysafir i rivalit lokal, Dritës.

Lajmet Gjilani – Prishtina, nuk ka fitues >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!