Gjetja e një AK-47shi në Rahovec, policia shpalos detaje nga aksioni i djeshëm

Policia e Kosovës ka dhënë detajet nga aksioni i djeshëm i zhvilluar në Rahovec.

Në raportin 24-orësh bëhet e ditur për arrestimin e një personi për armëmbajtje pa leje, i cili më pas është liruar.

ARMËMBAJTJE PA LEJE Fsh. Dobidol. Rahovec 07.11.2023 – 08:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, për shkak se gjatë kontrollit të shtëpisë dhe objekteve përcjellëse të tij është gjetur dhe sekuestruar një armë automatike AK 47 dhe 21 fishekë. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Lajmet Gjetja e një AK-47shi në Rahovec, policia shpalos detaje nga aksioni i djeshëm >> Portal informacionesh nga Kosova.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>