Gërvalla ka nisur vizitën zyrtare në Andorra

Pas vizitës në Monako, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka nisur vizitën zyrtare në Andorra.

Në njoftimin e MPJD’së thuhet se Gërvalla në Andorra do të zhvillojë takime me krerët e institucioneve më të alrta shtetërore.

“Pas takimeve të mbajtura në Principatën e Monakos, Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, nis vizitën zyrtare në Andorra, ku do të zhvillojë takime me krerët e institucioneve më të larta shtetërore të këtij shteti.”

Gërvalla atje do të pritet në takim nga kryeministri Xavier Espot Zamora, Kryetari i Parlamentit Carles Ensenyat Reig dhe Ministrja e Punëve të Jashtme Imma Tor Faus.

“Në fokus të takimeve do të jetë bashkëpunimi mes dy shteteve dhe mbështetja e Andorrës në rrugën e anëtarësimit të Kosovës në mekanizmat ndërkombëtarë.”

“Vizita e Ministres Gërvalla në Andorra është një mundësi e mirë e zhvillimit dhe fuqizimit të raporteve diplomatike mes dy shteteve, rritjen e bashkëpunimit në turizëm, shkëmbim të eksperiencave në diplomaci dhe fusha tjera me interes të përbashkët.”

Lajmet Gërvalla ka nisur vizitën zyrtare në Andorra >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>