Gentiana Beqa vazhdon shkëlqimin për Shqipërinë, këto janë rezultatet mbresëlënëse në Spanjë

Ekipi kombëtar i fitnesit dhe bodybuildingut të Shqipërisë në datat 3 -8 Maj 2023 mori pjesë në Kampionatin Europian të  Fitness & Bodybuilding, që u zhvillua në qytetin Santa Susana të Spanjës.

Në këtë evropian morën pjesë rreth 1000  sportistë nga 34  shtete,

Rezultatet e arritura janë: 3 medalje ari, 1 argjendi,  një vend të katër,  tre vend të pesta, një vend të  gjashtë.

Sportistja nga Gjakova që e përfaqëson Shqipërinë, Gentiana Beqa u shpall kampione në kategorinë Senior Wellness Fitness 164 cm dhe Kampione Absolute në kategorinë Over All.

Marjan Hoxhaj u shpalla kampion në kategorinë e fitnesit Men’s Physique Junior 16-20 years, derisa

Edmond Met’hasani nënkampion në  kategorinë Senior Men’s Classic Physique -180.

Lajmet Gentiana Beqa vazhdon shkëlqimin për Shqipërinë, këto janë rezultatet mbresëlënëse në Spanjë >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!