Gazetari Nuhi Bytyçi vazhdon edhe sot dëshminë në Speciale

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë edhe sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit

Dëhmitari i 71-të, gazetari Nuhi Bytyçi i cili ka mbuluar luftën në Kosovë, do të vazhdojë edhe sot dëshminë në Speciale.

Dëshmitari Nuhi Bytyçi tha dje se raportin e Dick Martyt e konsideron si përpjekje të Serbisë dhe Rusisë për të kriminailzuar luftën e UÇK-së.

Lajmet Gazetari Nuhi Bytyçi vazhdon edhe sot dëshminë në Speciale >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>