Gashi: Kurti e pranoi Asociacionin dhe nuk vjen në Kuvend të raportojë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti të shkojë në Kuvend dhe të raportojë për atë çka ka ndodhur dje në Bruksel.

Ai tha se ka pranuar statutin për Asociacionin, për të cilin e ka kritikuar “si lëvizje politike” të Kurtit, duke thënë se nuk mund ta kritikojë për përmbajtje meqë nuk dihet se çka përmban ai.

“Me atë çka pamë dje, kurti ka pranuar një draft të statutit të Asociacionit, të paktën kështu tha publikisht. S’po e gjykoj nëse është i mirë apo i keq, se nuk e di. Nuk e kam parë. Por, si ndodhi që diçka e papranueshme që janë humbur 10 vjet për të, tash të pranohet. Çka ndodhi me Asociacionin kundër të cilit u vranë njerëz në këtë vend?”.

Gashi tha se Kosova është nën sanksione, ndërsa Kurti s’raporton në Kuvend.

“Kurti duhet të vijë dhe të raportojë në Kuvend. Para dhe pas bisedimeve. Sa takime janë mbajtur deri sot asnjë raportim”.

Lajmet Gashi: Kurti e pranoi Asociacionin dhe nuk vjen në Kuvend të raportojë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>