Futbollisti shqiptar vdes pas aksidentit në Serbi

Ka vdekur në moshën 24-vjeçare Shendrit Ameti.

Ai vdiq më 26 dhjetor në një aksident trafiku në kufirin Kosovë-Serbi.

Ameti kishte ardhur për pushime, teksa në veturë kanë qenë edhe nëna dhe vëllai i tij kur një kamion ka goditur mjetin.

Të dy janë ende në rrezik për jetë. Personi që shkaktoi aksidentin ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Ameti ishte pjesë e ekipit të katërt të TSV 1860 Munich.

“Lajmi për vdekjen e tij na goditi me dhimbje në klub. TSV 1860 Munich mban zi për humbjen e e tij”, thuhej ndër tjera në reagimin e tyre./Rahoveci INFO/

Lajmet Futbollisti shqiptar vdes pas aksidentit në Serbi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!