Fushë Kosova siguron inkuadrimin në Superligë

Me barazimin 2-2 me Ramiz Sadikun, Fushë Kosova është skuadra e parë që e ka siguruar matematikisht inkuadrimin në Superligën e Kosovës.

Me 56 pikë nga 26 ndeshje në Ligën e Parë të Grupit B, Fushë Kosova ka lënë prapa Ulpianën që do të luajë në barazh.

Fushë Kosova është kthyer në elitë pas nëntë vitesh mungesë.

Ata sot kanë marrë edhe trofeun si kampionë të Ligës së Parë.

Sa i përket Grupit B, ende nuk dihet saktësisht se kush do të inkuadrohet direkt në elitë, pasi Feronikeli dhe Liria kanë ende matematikisht gjasa, kur ka mbetur edhe një xhiro për t’u luajtur.

Lajmet Fushë Kosova siguron inkuadrimin në Superligë >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!