FSK gjen trupin e pajetë të personit të zhdukur ditë më parë

Ekipet e Kërkim Shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë gjetur sot trupin e pajetë të personit të zhdukur ditë më parë.

FSK ka informuar se personi i zhdukur, me inicialet N.O është gjetur në fshatin Lupç të poshtëm të Podujevës.

“Pas marrjes së njoftimit nga Qendra e Situatave të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për një person të zhdukur, Forca e Sigurisë së Kosovës ka marrë të gjitha masat, duke angazhuar ekipet e Kërkim Shpëtimit malor, ujor dhe K9 të Gardës Kombëtare, të cilat kanë punuar në koordinim me Policinë e Kosovës, gjithashtu të angazhuar në këtë operacion kërkimi kanë qen një numër i madh i vullnetarëve. Pas kërkimeve intensive sot ekipet e Kërkim Shpëtimit ujorë të FSK-së, kanë arritur të gjejnë trupin e pajetë të personit të zhdukur me inicialet N.O, në zonën në afërsi të lumit llap në fshatin Lupq i poshtëm i komunës së Podujevës.”, ka informuar FSK.

Pas evakuimit të viktimës trupi i pajetë i është dorëzuar Mjekësisë Ligjore dhe Policisë së Kosovës për procedurat e mëtejme.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!