FOTO / Përveç kryeministrit, në Kosovë po qëndron edhe shefi i forcave irlandeze

Sot, komandanti i KFOR-it, gjenerali Ozkan Ulutas ka mirëpritur komandantin e forcave ushtarake të Irlandës, Sean Clancy dhe Sekretaren e Përgjithshme të Departamentit të Mbrojtjes, Jacqui McCrum, në Prishtinë.

Përgjatë këtij takimi, Ulutas ka shprehur vlerësimit e tij për kontributin afatgjatë të Irlandës në misionin e KFOR-it.

Lajmet FOTO / Përveç kryeministrit, në Kosovë po qëndron edhe shefi i forcave irlandeze >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>