FOTO / “Nga Prekazi në Veri”, pasardhësit e familjes Jashari vizitojnë veriun e vendit

Hamëz dhe Adem Jashari, dy pasardhësit e familjes Jashari, kanë vizituar dje veriun e vendit, ku kanë kujtuar edhe dy policët e vrarë në veri, Enver Zymberi dhe Afrim Bunjaku.

Pamjet nga vizita e tyre i ka ndarë Hamës Jashari, në llogarinë e tij në Facebook, ku ka shkruar: “Nga Prekazi në Veri!”.

“Shetitje e lirë dhe krejt e zakonshme në veri të Kosovës bashkë me Ademin,  duke qenë mirënjohës ndaj  historisë dhe heronjëve që mbrojtën me gjak edhe këtë pjesë të veçantë të Kosovës. Policët Enver Zymberi dhe Afrim Bunjaku janë ata që kurorëzuan çlirimin e plotë të kësaj pjese të  jashtëzakonshme të vendit. Të fala nga Veriu!🇦🇱👮‍♂️🫡”, thuhet në postimin e tij.

Lajmet FOTO / “Nga Prekazi në Veri”, pasardhësit e familjes Jashari vizitojnë veriun e vendit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>