FOTO / Kurti e pret me ceremoni shtetërore kryeministrin irlandez

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur me ceremoni shtetërore kryeministrin e Irlandës, Leo Varadkar.

Ceremonia u mbajt në sheshin Skënderbeu në Prishtinë.

Kurti dhe Varadkar u futën në objektin e Qeverisë për të nisur takimin.

Pas takimit, të dy do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Lajmet FOTO / Kurti e pret me ceremoni shtetërore kryeministrin irlandez >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>