FOTO / FSK-ja, pjesë e ushtrimit ndërkombëtar “Efes 2024”

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) nga Regjimenti i tretë i Këmbësorisë, i është bashkuar 43 shteteve që po marrin pjesë në njërin nga ushtrimet më të mëdha, i cili realizohet në Izmir të Republikës së Turqisë dhe udhëhiqet nga Armata Egjeane Turke.

Sipas FSK-së, ushtrimi ka për qëllim prezantimin e aftësive dhe kapaciteteve të forcave pjesëmarrëse të shteteve të ndryshme të koordinuara dhe harmonizuara për misione të përbashkëta paqësore dhe ndërveprueshmërinë në mes tyre.

Postimi i plotë:

FSK pjesë e ushtrimit  ndërkombëtar “Efes 2024”

Kontingjeti i FSK-së,  nga Regjimenti i tretë i Këmbësorisë i është bashkuar  43  shteteve  që po marrin pjesë në njërin nga ushtrimet më të mëdha  i cili realizohet  në  Izmir të Republikës së Turqisë dhe udhëhiqet nga Armata Egjeane Turke.

Ushtrimi ka për qëllim prezantimin e aftësive dhe kapaciteteve të forcave pjesëmarrëse të shteteve të ndryshme të koordinuara dhe harmonizuara për misione të përbashkëta paqësore dhe ndërveprueshmërinë në mes tyre.

Lajmet FOTO / FSK-ja, pjesë e ushtrimit ndërkombëtar “Efes 2024” >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>