Fletushkat me thirrje për rezistencë në Veri, Policia ndalon dy persona, një në kërkim

Katër lokacione janë bastisur në Veri të Kosovës për thirrjet për rezistencë.

Veton Elshani nga Policia Rajonale e Mitrovicës Veriore tha se lidhur me këtë rast janë ndaluar dy persona dhe një tjetër ndodhet në kërkim.

“Sot gjatë orëve të pasdites në Mitrovicën Veriore i kemi bastis 4 lokacione në lidhje me rastin e thirrjes për rezistencë dhe i kemi ndalu dy persona, ndërsa jemi në kërkim edhe të një personi të tretë”, tha Elashani.

Ai tha se bëhet fjalë për personat “G.K. (1978) dhe D.S.(1971)”.

“Pas intervistimit të tyre do të vendoset për veprimet e tjera, njëri në ndërkohë u lirua në procedurë të rregullt”, tha Elshani.

Lajmet Fletushkat me thirrje për rezistencë në Veri, Policia ndalon dy persona, një në kërkim >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>