Fitore shumë e vlefshme për Ponte Prizrenin

Ponte Prizreni ka shënuar fitore shumë të vlefshme në garën për “Play-off”. Prizrenasit kanë mundur Rahovecin me rezultat 94:86 (23:27, 23:25, 23:18, 25:16) në javën e 26-të të Prince Caffe Superligës.

Çereku i parë ishte kryesisht i barabartë, ku herë njëra skuadër e herë tjetra kalonte në epërsi, ndërsa përfundoi 23:27 për mysafirët, që në periudhën e dytë disa herë ishin në epërsi deri në nëntë pikë, kurse përfundoi 46:52 për “Vreshtarët”.

Por, prizrenasit filluan rikthimin ngadalë në pjesën e dytë, përkatësisht periodën e tretë, ku ngushtuan shifrat në 69:70, ndërsa në pesë minutat e fundit filluan përmbysjen për të fituar 94:86.

Më të mirët e prizrenasve ishin Urim Zenelaj me 20 pikë e 12 kërcime dhe Meriton Ismaili me 20, kurse te rahovecasit u dalluan Gary Blackstone me 16 pikë, 10 kërcime e shtatë asistime dhe Edmond Kryeziu me 21 pikë e katër kërcime.

Ponte Prizreni ka tetë fitore e 18 humbje, ndërsa Rahoveci katër fitore e 24 humbje.

Lajmet Fitore shumë e vlefshme për Ponte Prizrenin >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!