FFK: I plotësojmë kushtet e licencimit nga Ministria

Komisioni Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës mbajti mbledhjen e radhës, ku ndër temat e diskutuara ishte edhe miratimi i statutit të ri të FFK-së.

Sipas Komisionit Ekzekutiv të FFK-së, janë plotësuar të gjitha kushtet dhe kriteret për licencimin e kësaj federate.

“KE shqyrtoi edhe licencimin e FFK-së dhe konstatoi se me miratimin e Statutit të ri janë plotësuar të gjitha kriteret dhe kushtet për licencimin e FFK-së”, thuhej ndër tjera në njoftimin e tyre.

Komisioni për Licencimin e Federatave Sportive pranë MKRS-së ende nuk e ka licencuar FFK-në, pasi i janë kthyer një varg vërejtjesh, shkruan Rahoveci.INFO.

Ndërsa, nuk ka ndonjë vendim ende, veçse dihet që është në proces të licencimit.

Ndërkohë, ky komision ka kërkuar pezullimin e pozitës së kryetarit të FFK-së nga Agim Ademi, pasi ky i fundit është në proces gjyqësor, e që bie ndesh me kodin disiplinor të FIFA-s që është i përfshirë në statut.

Lajmet FFK: I plotësojmë kushtet e licencimit nga Ministria >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!