Festat përfunduan, bashkatdhetarët ia mësyjnë Evropës

Pa kolona e lehtë e qarkullueshme ishte këtë të martë pika kufitare në Merdare. Bashkatdhetarët, tashmë po kthehen nga Kosova në shtetet evropiane.

E të lumtur ata u shprehën që festat e fundvitit i kaluan në vendlindje, derisa zhvillimet e fundit në veri të vendit e barrikadat thanë që nuk u ngjalli pasiguri.

Ditët e fundit të festave i kanë rralluar edhe lëvizjet në pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë.

Ndërsa, ditëve të pushimit të bashkëatdhetarëve, që vendosën t’i kalonin festat në vendlindje, po u vie fundi.

Derisa ditë më parë ata kanë pritur me orë të tëra për të hyrë në Kosovë, problemin e njëjtë nuk e kanë kur po kthehen.

Më së shumti 5 minuta po zgjatë e tërë procedura për të kaluar përmes pikës kufirare në Merdar. E këtë të mërkurë nuk ka pasur kolona, derisa të pakta kanë qenë edhe lëvizjet e veturave në këtë anë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!