Ferizaj nuk dorëzohet në “luftën” për mbijetesë, fiton ndaj Drenicës

Ferizaj ka marrë pikë të plota përballë Drenicës (2-0) në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll.

Në fraksionin e parë nuk u prekën rrjetat, ndërsa të dy golat u shënuan në pjesën e dytë.

Albion Krasniqi e zhbllokoi rezultatin në minutën e 52-të duke shënuar me devijim.

Pak kohë pasi u inkuadrua në lojë, Betim Haxhimusa e realizoi golin e sigurisë për skuadrën vendase (73’).

Falë kësaj fitoreje, Ferizaj që ndodhet në zonën e rrezikut, është ngritur në kuotën e 34 pikëve dhe do të vazhdojë deri në fund tentativat për mbijetesë.

Lajmet Ferizaj nuk dorëzohet në “luftën” për mbijetesë, fiton ndaj Drenicës >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!