Fëmijë nga Ukraina dërgohen në kamp ushtarak në Çeçeni

Fëmijë nga Ukraina dërgohen në kamp ushtarak në Çeçeni
Kosova.info – Drejt, shpejt, guximshëm… 14 vitë me ju!

Fëmijë nga zonat e pushtuara të Ukrainës u dërguan në një kamp në Çeçeni për stërvitje “ushtarake-patriotike”, thanë autoritetet ruse.

Sipas tyre, këta fëmijë kanë “probleme sociale” dhe duhet të “riedukohen”. 

Lajmet Fëmijë nga Ukraina dërgohen në kamp ushtarak në Çeçeni >> Kosova.info. Shkruar nga: Mentor Barani

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!