FC Ballkani fiton derbin për titull ndaj FC Dritës

Derbi i xhiros 33 në Supërligën e Kosovës ndërmjet Dritës dhe Ballkanit.

Ballkani mposhti minimalisht 2:1 skuadrën e Dritës.

Pas kësaj fitoreje suharekasit kanë pikë të njëjta me gjilanasit.

Meriton Korenica në minutën e 11’ shënoi fillimisht për Ballkanin.

Më pas në minutën e 44’ Muharrem Jashari barazoi gjithçka.

Ndeshja më pas vijoi me raste të tjera, por jo edhe gola.

Pjesa e dytë më e mirë ishte për skuadrën vendase, tentuan disa herë që të kalojnë në epërsi, megjithatë nuk ia dolën.

Lojë më të mirë bëri Drita, por më efikas ishin Ballkani.

Në minutën e 85’ shënoi Lumbardh Dellova.

Pas kësaj fitoreje Drita dhe Ballkani kanë nga 66 pikë, me gjilanasit në vendin e parë kurse suharekasit në të dytin.

Lajmet FC Ballkani fiton derbin për titull ndaj FC Dritës >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!