Falsifikuan dokumentet, në pranga 3 ish-zyrtarë, sekuestrohen 7500m2 tokë

Kanë rënë në pranga zyrtarët që ishin të përfshirë në falsfikimin e dokumenteve për të përfituar një sipërfaqe toke 7500 m2, në fshatin Bërxullë, bashkia Vorë.

“Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në bashkëpunim me Sektorin e Forcës së Posaçme të Operacioneve Speciale dhe Kërkimit dhe Komisariatin e Policisë Nr. 7, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Haunting”, për ekzekutimin e masës së sigurisë “Arrest në burg”, të caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”, për shtetasit: Y. M., 55 vjeç, K. B., 65 vjeç, A. L., 53 vjeç, të tre banues në Vorë, dhe K. A., 60 vjeç, banues në Kombinat. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke shpërdoruar detyrën, kanë falsifikuar dokumentet e një sipërfaqeje toke, në fshatin Bërxullë”, njofton policia.

Gjithashtu, në kuadër të operacionit, është sekuestruar një sipërfaqe toke prej 7500 m2, në fshatin Bërxullë, bashkia Vorë.

Lajmet Falsifikuan dokumentet, në pranga 3 ish-zyrtarë, sekuestrohen 7500m2 tokë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>