Erdogan priti Kurtin në Stamboll

Kryeministri Albin Kurti u prit sot në Stamboll nga Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan.

Në takimin e mbajtur në Pallatin “Vahdettin” në Stamboll, Erdogan dhe Kurti do të shqyrtojnë aspekte të ndryshme të marrëdhënieve midis Truqisë dhe Kosovës dhe hapat e mundshëm që do të rrisin më tej bashkëpunimin dypalësh, raporton agjencia turke e lajmeve “Anadolu”.

Në agjendë do të jenë edhe pikëpamjet për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, në veçanti për Ballkanin.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!