ENBL: Prishtina pëson humbje nga TalTechu

Skuadra më e madhe në Kosovë, Sigal Prishtina nuk ka arritur ta regjistrojë fitoren e dytë rresht në ENBL League. Prishtina e mposhti ekipin nga Lituania, Siauliai (91:67) për të pësuar nga TalTechu i Estonisë.

Dueli i luajtur në palestrën “Taltech Spordihoone” u mbyll me shifrat 91:73 në të mirë të ekipit vendas. Për TalTechun, kjo është fitorja e parë këtë sezon në ENBL League pas pesë humbjeve.

Te Prishtina më i dalluari në këtë ndeshje ishte Derrick Wilson me 24 pikë, ndërsa Brook DeBisschop shtoi 14 sosht.

Tek ekipi kundërshtar, u dalluan Kristaps Gluditis (28 pikë) dhe Oliver Metsalu (26 pikë).

Lajmet ENBL: Prishtina pëson humbje nga TalTechu >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!