Emërohet nga Qeveria bordi i ri i SHSKUK-së, Arben Vitia tregon përbërjen e tij

Qeveria emëron bordin e ri të SHSKUK’së, Arben Vitia tregon përbërjen e tij

Qeveria e Kosovës ka emëruar bordin e ri të SHSKUK’së në mbledhjen e sotme.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se ky emërim duhet të bëhet sepse bordit aktual i ka skaduar afati, raporton Express.

“Meqenëse bordit të SHSKUK-së i ka skaduar afati, Ministria e Shëndetësisë e konsideron si të domosdoshme emërimin e bordit të ri, i cili është përgjegjës për performancen profesionale dhe afarizimin financiar të SHSKUK’së”.

Ai tha se bordi drejtues ka për detyrë të sigurojë mbarëvajtjen e gjithëmbarshme të punëve të SHSKUK’së.

Përbërja e këtij bordi është:

Dren Boshnjaku – Qendra Klinike Universitare

Tetore Olloni – Qendra Klinike Universitare Stomatologjike

Rrezarta Bajrami – IKSHPK

Besim Demolli – Spitali i Përgjithshëm i Ferizajt

Vjollca Kadolli – Shërbimi i Kujdesit Parësor Shëndetësor

Naim Bardiqi – Ministria e Shëndetësisë

Një ekspert i menaxhimit shëndetësor i zgjedhur në bazë të konkursit publik.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!