Ekzekutimi i policit në Fier, pistat ku po hetohet: Vëllai i autorit të krimit i dënuar për…

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Fier mesditën e kësaj të hëne ku një efektiv i forcave “Shqiponja” mbeti i vrarë me armë zjarri.

Mësohet se Asllan Mernica alias Azgan Mernica, autori i ekzekutimit të efektivit të “Shqiponjave”, Novruz Cenalia, është vëllai i një të dënuari me 19 vite burg për vrasje.

Ngjarja ku është përfshirë vëllai i Asllan Azgan Mernicës ka ndodhur më 13 gusht të vitit 2019 në Fier.

Kiri Mernica dyshohet se në bashkëpunim me e Sadri Selaci masakruan me thikë të riun Florian Selimi dhe më pas trupin e tij e hodhën në një kanal ku u gjet pas disa orësh kërkime.

Në janar 2023 Gjykata e Fierit i ka dënuar me 19 vite burg dy autorët, Kiri Mernica dhe Sadri Selaci.

23-vjeçari Florian Selimi ishte goditur me thikë në qafë dhe trupi i tij ishte tërhequr për disa metra nga vendngjarja. Sipas Policisë, vrasja është kryer më datë 11 gusht, ndërsa trupi i pajetë i viktimës është gjetur mëngjesin e 12 gushtit në një kanal.

Lajmet Ekzekutimi i policit në Fier, pistat ku po hetohet: Vëllai i autorit të krimit i dënuar për… >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>