Ekipi italian kërkon të transferojë Rey Manaj në Seria A

Rey Manaj e ka mbyllur praktikisht me Sivasspor, ky ishte sezoni i tij i parë dhe i fundit në Turqi, pasi sulmuesi kuqezi pritet të rikthehet edhe një herë në futbollin e rëndësishëm evropian.

Oferta për Manaj janë të shumta, pasi shifrat e tij këtë edicion ishin fantastike, 22 gola.

Manaj, por dhe Sivassport, shpresojnë që Evropiani të ketë edhe një impakt më të madh.

Së fundmi, emri i Manaj ka dalë edhe në kryeqytetin italian, pasi sipas mediave, interes për Manaj ka shfaqur edhe ekipi i Lazio-s.

Manaj është një profil që në Serie A e njohin mirë, pasi në të kaluarën Rey ka luajtur për ekipe të ndryshe si Cremonse, Inter, Pescara, Pisa dhe Spezia.

TuttomercatoWeb, shkruan se Sivasspor është i hapur për negociata, por nuk e lëshojnë golashënuesin e tyre pa 15 milionë euro, kjo është shifra që vlerësojnë kartonin e tij.

Lajmet Ekipi italian kërkon të transferojë Rey Manaj në Seria A >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>