Ekipi i muay thait të Kosovës do të marrë pjesë në Kampionatin Botëror

Ekipi i muay thait të Kosovës do të marrë pjesë në Kampionatin Botëror, që prej 5 deri më 15 maj 2023, mbahet në Bangkok të Tailandës.

Ekipi përbëhet nga garuesit Arbos Maliqi dhe Lindon Demiri, shkruna Komiteti Olimpik I Kosovës, përcjell Rahoveci.INFO.

Para nisjes, presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, ka pritur kryetarin e Federatës së Muaythait të Kosovës, Shpejtim Ahmetaj, të cilit i ka uruar suksese në Botëror.

Lajmet Ekipi i muay thait të Kosovës do të marrë pjesë në Kampionatin Botëror >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!