Edhe UNMIK kundër hapjes së Urës së Ibrit

Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh ka bërë thirrje që të evitohen hapat e njëanshme për sa i përket hapjes së Urës së Ibrit për vetura.

Ajo tha se kjo çështje duhet që të zgjidhet në dialog.

“PSSP Ziadeh përsërit se veprimet e njëanshme që mund të rrisin tensionet, të rrezikojnë stabilitetin dhe të minojnë besimin midis komuniteteve duhet të shmangen. Çështjet e pazgjidhura, përfshirë. planet për të rihapur urën e Ibrit të Mitrovicës për automjete, që do të zgjidhet përmes dialogut të lehtësuar nga BE-ja”, thuhet në një komunikatë të UNMIK-ut.

Lajmet Edhe UNMIK kundër hapjes së Urës së Ibrit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>