E dhimbshme, digjet shtëpia më e vjetër në Mitrovicë (Video)

Shtëpia e familjes Koroglu në Mitrovicë u kaplua nga flakët. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalur Policia e Kosovës dhe zjarrfikësit të cilët po tentojnë ta shuajnë zjarrin.

Shtëpia e familjes Koroglu ishte shtëpia më e vjetër në Mitrovicë.

Para disa muajve, siç thonin familjarët, për shkak të lagështisë u rrënua një pjesë e saj, ndërsa sot pasi filluan punimet për fillimin e konservimit të saj nga Ministria, shtëpia u dogj në orët e vona. /Mitropol

Lajmet E dhimbshme, digjet shtëpia më e vjetër në Mitrovicë (Video) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>