E dhimbshme: 10-vjeçarja nxirret pas 90 orësh nga rrënojat, ekipet detyrohen t’i presin krahun

Një vajzë 10-vjeçare është shpëtuar pas 90 orësh nën rrënojat e një pallati 7-katësh në Hataj, Turqi.Sipas mediave turke, ekipet e shpëtimit kanë gërmuar një galeri për ta shpëtuar. Ajo ishte e bllokuar dhe me aprovimin e të afërmve u vendos që t’i pritej krahu.

Ajo është e vetmja e mbijetuar pasi prindërit dhe 3 vëllezërit u gjetën të pajetë nën rrënoja.

Një tërmet tragjik goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e së hënës duke shkaktuar mbi 22 mijë viktima dhe mijëra të plagosur.

LEXO EDHE KETE

SHBA mbledh mbetjet e balonës misterioze kineze, ja çfarë zbulon

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 26 kilometra nga qyteti Nurdagi dhe rreth 33 kilometra larg qytetit Gaziantep, tha Shërbimi Gjeologjik amerikan. Bëhet me dije se ka pasur edhe tërmete pasuese, përfshirë edhe një me magnitudë 7.5 ballë të shkallës rihter.

Ekipet e emergjencave vazhdojnë punën për nxjerrjen e personave që ndodhen nën rrënoja./Rahoveci.info.info/

Lajmet E dhimbshme: 10-vjeçarja nxirret pas 90 orësh nga rrënojat, ekipet detyrohen t’i presin krahun >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!