Dy skuadra të mëdha italiane interesohen për Ardon Jasharin

Mesfushori shqiptar me nënshtetësi zvicerane, Ardon Jashari është shumë i pëlqyer në Serie A.

Anëtari i skuadrës së Luzernit është vënë në “radarin” e dy skuadrave italiane, Lazio dhe Atalanta, të cilat kanë nisur një “betejë” për shërbimet e tij.

Futbollisti shqiptar ka kontratë deri në vitin 2026 me ekipin e Luzernit, të cilët e vlerësojnë kartonit e tij rreth 8 milionë euro.

21 vjeçari Jashari cilësohet si një nga talentet më të mëdhenj në futbollit zviceran.

10.08.2022; Luzern; FUSSBALL SUPER LEAGUE – FC Luzern – Grasshopper Club Zuerich;
Ardon Jashari (Luzern)
(Martin Meienberger/freshfocus)

Lajmet Dy skuadra të mëdha italiane interesohen për Ardon Jasharin >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!