Dy pyetjet që duhet t’i bëni vetes për të gjetur kuptimin e jetës

Merrni një minutë dhe imagjinoni se si do të ishte jeta juaj nëse do të ishte perfekte. Çfarë do të bënit; Me kë do të shoqërohesh? Dhe mendoni për këtë seriozisht, bazuar në atë se kush jeni në të vërtetë, mos thoni se do të ishit fëmija i Bill Gates dhe ai do t’ju shkruante pasurinë e tij.

Për të parë se cilat janë ëndrrat tuaja dhe për t’i ndjekur ato, duhet t’i bëni vetes vetëm dy pyetje:

  1. “Çfarë do të bëja nëse nuk do të kisha nevojë për para?”
  2. “Çfarë do të kishte përjetuar vetja ime 80-vjeçare?”

Përgjigjuni sinqerisht. Përgjigjet tuaja do të shërbejnë si udhërrëfyes për vendimet që do të merrni në jetën tuaj të mëvonshme.

Edhe nëse imazhi që krijoni në mendjen tuaj është me pamje përrallore, në vend të një karriere të rreshtuar, ju mund ta përdorni atë për të kërkuar një rrogë më të mirë në mënyrë që një ditë të mund të jetoni në një shtëpi të tillë. Dhe nuk duhet të jetë diçka shumë specifike krijoni një vizion që do të ndryshojë, në varësi të parametrave të jetës tuaj të përditshme./abcnews.al

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>